Tixel – system frakcyjnego odmładzania skóry

Tixel to nowa technologia termomechanicznej stymulacji. Mechanizm działania, w efekcie którego dochodzi do uzyskania poprawy właściwości biomechanicznych skóry, co w rezultacie może dawać efekt przeciwzmarszczkowy lub redukcji blizn, jest podobny dla wszystkich tego typu technologii. Najważniejszym czynnikiem jest termiczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Są one połączone ze sobą słabymi wiązaniami wodorowymi. Pod wpływem wzrostu temperatury dochodzi do zerwania wiązań wodorowych, a następnie reorganizacji struktury kolagenu i wzrostu jędrności skóry.

To skuteczny zabieg, który pomaga w walce ze zmarszczkami, a także niweluje blizny. Polecany jest dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

TIXEL – NA CZYM POLEGA PROCEDURA? 

Tixel (Novoxel, Israel) to system termomechaniczny przeznaczony do przeprowadzania zabiegów frakcyjnych. System przeznaczony jest do zabiegów na tkance miękkiej poprzez dostarczenie do niej energii cieplnej w celu szybkiego odparowania wody i wytworzenia termalnego uszkodzenia otaczającej tkanki. System składa się z rączki oraz konsoli. Rączka zakończona jest końcówką terapeutyczną zbudowaną z miedzianej,pozłacanej podstawy, na której umieszczony jest tytanowy, piramidkowy odlew.

Za pomocą specjalnego urządzenia do organizmu pacjenta trafiają substancje, których zadaniem jest wzrost jędrności skóry.

TIXEL – DLA KOGO?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych osób, które chcą pozbyć się niechcianych zmarszczek i bruzd.

TIXEL – CO TO ZA TECHNOLOGIA?

System frakcyjnego odmładzania skóry Tixel 2 to jeden z najbardziej pożądanych technologii liftingujących bez użycia skalpela. W aparacie Tixel 2 została wykorzystana technologia TMA (termomechaniczna ablacja). Jest to innowacyjna metoda frakcyjnego odmładzania z wykorzystaniem naturalnego ciepła.

TIXEL – JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Termomechaniczna ablacja skóry polega „podgrzewaniu” skóry do temperatury 400 stopni C. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia z głowicą, której końcówka zakończona jest małymi igłami. Dotykają one skóry, która pobudzona jest do pracy. Dzięki temu wytwarzany jest kontrolowany efekt efekt termiczny, podobny do działania lasera frakcyjnego. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Dla uzyskania optymalnych efektów sugeruje się 3-4 sesje zabiegów z około miesięczną przerwą. Bezpośrednio po zabiegu przez około 3-4 godziny może utrzymywać się lekka opuchlizna, a w ciągu 2-3 godzin po zabiegu możliwe jest wystąpienie rumienia.

Galeria efektów