Depilacja laserowa

Depilacja laserowa pozwala raz na zawsze rozwiązać problem niechcianego owłosienia, by cieszyć się jedwabiście gładkim ciałem. Najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane w urządzeniach laserowych gwarantują nam skuteczność, bezpieczeństwo i komfort zabiegu, dzięki czemu może być on przeprowadzany nawet na tak delikatnych obszarach ciała, jak pachy, twarz czy okolice intymne, bez obaw o ich poparzenie.

Wskazania do depilacji laserowej

Depilacji laserowej poddawane są przeważnie nogi, pachy, okolice bikini oraz twarz (tzw. wąsik). Metoda ta rekomendowana jest przede wszystkim ze względów estetycznych. Trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia z wybranej części ciała uwalnia nas ponadto od konieczności jej regularnego golenia lub depilowania, zapewniając skórze gładkość, jak i higieniczność.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu urządzenie emituje wiązkę światła, które jest pochłaniane przez barwnik włosa. Dochodzi wówczas do uszkodzenia mieszka włosowego, w wyniku czego włos wypada i nie odrasta. Innowacyjne lasery ograniczają do minimum bolesność zabiegu i czas jego trwania.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa likwiduje te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Ich komórki odżywcze zostają zniszczone, dzięki czemu włos wypada i nie ulega odrastaniu. Po pierwszym zabiegu usuniętych zostaje ok. 30-40 % włosów z wybranego obszaru ciała. Mając na uwadze fakt, że nie wszystkie włosy znajdują się w tym samym stadium rozwoju, depilację laserową należy powtórzyć co najmniej trzy razy co 4-10 tygodni. Dokładna ilość zabiegów uzależniona jest od partii ciała poddanej depilacji i cech indywidualnych skóry.