Likwidacja brodawek i włókniaków

Brodawki, nazywane także kurzajkami, wywołane są infekcją wirusową. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, to łatwo się rozprzestrzeniają, a po ich usunięciu mogą odrastać. Są przy tym problemem natury estetycznej, zwłaszcza jeśli pojawiają się w widocznym miejscu na ciele.

Włókniaki to z kolei zwisające guzki w kolorze skóry lub w ciemniejszym zabarwieniu, zwykle zlokalizowane na szyi, powiekach, karku czy w okolicach pach. Brodawki, włókniaki, jak również inne znamiona (np. łagodne zmiany barwnikowe) mogą zostać w bezpieczny i szybki sposób usunięte przy pomocy lasera CO2.

Likwidacja brodawek, włókniaków i znamiom laserem CO2

Laseroterapia jest najskuteczniejszą metodą usuwania zmian skórnych, takich jak brodawki, włókniaki czy znamiona barwnikowe. Ze względu na swoją precyzję i bezpieczeństwo, laser frakcyjny CO2 zdecydowanie góruje nad skalpelem. Urządzenie emituje energię, która jest pochłaniana przez tkankę, w wyniku czego dochodzi do jej odparowania. W miejscu poddanym działaniu lasera powstaje tzw. strefa koagulacji, dzięki czemu wyeliminowane zostaje krwawienie. Zabieg jest bezpieczny i w wielu przypadkach nie wymaga zastosowania znieczulenia. Możliwe jest przeprowadzenie go na każdej części ciała, włącznie z powiekami czy błoną śluzową miejsc intymnych.