Ultraformer w Klinice Aether

Ultraformer to jeden z najnowszych i rewolucyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który można wykonać w Klinice Aether w Olsztynie. Pozwala on na przeprowadzenie bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy i ciała, przynosząc wyraźny efekt odmłodzonej i wypoczętej twarzy, a także ujędrnionego i wymodelowanego ciała. ULTRAFORMER to nowoczesna i skuteczna, a zarazem prosta i szybka terapia odmładzająca, której efekty są widoczne już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu

Czym jest ULTRAFORMER?

ULTRAFORMER to rewolucyjne urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), polegającą na podgrzewaniu tkanek (skóry, mięśni i tłuszczu) przy pomocy zogniskowanej fali ultradźwiękowej. W wyniku działania tych fal dochodzi do obkurczania się tkanek oraz mikrouszkodzeń na skórze, która zostaje pobudzona do wytwarzania nowego kolagenu.

Dla kogo ULTRAFORMER?

ULTRAFORMER jest zabiegiem odpowiednim dla kobiet i mężczyzn zmagających się z problemem utraty jędrności i elastyczności na skórze twarzy lub ciała. Urządzenie zostało dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań pacjentów, dlatego zabieg można wykonywać na każdej części i ciała. W trakcie zabiegu lekarz wielokrotnie przykłada końcówkę przetwornika do skóry, podgrzewając tkanki na różnych głębokościach – głębokość ta uzależniona jest bezpośrednio od naszych warunków anatomicznych, a także oczekiwanych rezultatów.

Wskazania do zabiegu

 • Zwiotczała skóra na brzuchu, ramionach, pośladkach, kolanach, piersiach i udach
 • Utrata jędrności i elastyczności skóry po ciąży lub w wyniku dużej utraty masy ciała
 • Lifting skóry twarzy (policzków, czoła, szyi)
 • Odmładzanie skóry na dekolcie
 • Przeciwdziałanie utracie jędrności ciała w trakcie diety odchudzającej

Czy zabieg ULTRAFORMER jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny i nie przynosi pacjentom dużego dyskomfortu. W przypadku zastosowania technologii ULTRAFORMER nie jest nawet wymagane zastosowanie znieczulenia.

Przebieg zabiegu ULTRAFORMER

Wykonanie zabiegu jest poprzedzone konsultacją lekarską, podczas której specjalista ocenia stan naszej skóry, informuje o przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych zabiegu, biorąc również pod uwagę nasze indywidualne oczekiwania. Przed rozpoczęciem leczenia wymagane jest podpisanie zgody na zabieg, w której zostaną ujęte wcześniejsze ustalenia z lekarzem.

Zakres zabiegu oraz głębokość, na jakiej będzie on przeprowadzany, jest ustalana przez lekarza bezpośrednio przed zabiegiem – głębokość przetworników oraz czas zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju korygowanego miejsca. Po przyłożeniu przetwornika do ciała ma miejsce wyzwolenie energii, które pacjent może na początku odczuć jako lekkie ukłucie, a następnie delikatne ciepło. Pojedynczy zabieg jest stosunkowo krótki i trwa około 1-2 godziny.

Po zakończeniu zabiegu, w miejscu poddanym działaniu fal ultradźwiękowych, może pojawić się delikatny rumień, który jednak nie powinien utrzymywać się dłużej niż około 30 min. Niska inwazyjność zabiegu pozwala na natychmiastowy powrót pacjenta do codziennych zajęć.

Efekty zabiegu ULTRAFORMER

Poprawa wyglądu skóry zauważalna jest bezpośrednio po zabiegu, jednak pełne efekty terapii ULTRAFORMER widoczne będą po upływie około 2-3 miesięcy po wykonaniu zabiegu. ULTRAFORMER przynosi skuteczne i długotrwałe efekty liftingu – wyraźnie odmłodzony wygląd twarzy może utrzymać się nawet przez dwa lata.

Czy zabieg należy powtórzyć?

Widoczna poprawa kondycji skóry widoczna jest już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, jednak istnieje możliwość jego powtórzenia po około 3 miesiącach w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. ULTRAFORMER można również przeprowadzić w innym schemacie, stosując mniejszą liczbę impulsów podczas jednego zabiegu i powtarzać je co około 30 dni przez kolejne 3 miesiące. Taka metoda pozwoli nam przede wszystkim zmniejszyć dyskomfort oraz dolegliwości bólowe związane z zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • opryszczka*
 • stan zapalny*
 • zmiany skórne*

*w miejscu wykonywania zabiegu

Możliwe skutki uboczne zabiegu

Przez kilka dni (2-3 dni) po wykonaniu zabiegu, miejsca poddane działaniu fal ultradźwiękowych mogą być obolałe i obrzęknięte. W niektórych przypadkach mogą również pojawić się zasinienia na skórze, które jednak powinny zniknąć w przeciągu 7-14 dni. Oparzenia skóry i blizny zanikowe w wyniku zabiegu ULTRAFORMER występują stosunkowo rzadko.

Zalety ULTRAFORMER

 • Efekty widoczne już po wykonaniu jednego zabiegu.
 • Możliwość przeprowadzenia liftingu skóry na każdej części ciała.
 • Brak konieczności przejścia długiego okresu rekonwalescencji – pacjent może powrócić do normalnej aktywności życiowej bezpośrednio po zabiegu.
 • Zabieg można przeprowadzić o dowolnej porze roku – bez względu na stopień nasłonecznienia.
 • Długotrwałe i natychmiastowe efekty oraz stopniowa poprawa kondycji skóry przez kolejne 3 miesiące.
 • Niewielkie dolegliwości bóle oraz dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas zabiegu.