Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesna i sprawdzona broń w walce z oznakami starzenia skóry oraz jej typowymi mankamentami: rozstępami, przebarwieniami, bliznami czy brodawkami. Ze względu na swoją delikatność, chętnie stosowany jest w zabiegach na twarz, służących jej liftingowi i odmłodzeniu. Laseroterapia cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy cery problematycznej. Swoją skutecznością zdecydowanie przewyższa ona tradycyjne metody regeneracji  i odmładzania skóry.

Jak działa laser frakcyjny Co2?

Laser CO2 działa na skórę, wytwarzając w niej mikroskopijne otworki, wokół których pozostawia zdrową, nienaruszoną tkankę. Takie kontrolowane uszkodzenia sprzyjają szybkiemu gojeniu się skóry, a co za tym idzie – jej regeneracji. Wzmożeniu ulega produkcja nowego kolagenu, co korzystnie wpływa na kondycję skóry:

  • staje się ona bardziej elastyczna i wygładzona,
  • poprawie ulega jej koloryt,
  • zmarszczki, blizny czy przebarwienia ulegają zredukowaniu.

Wskazania do zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

Z zabiegów laserem CO2 mogą skorzystać osoby, które zmagają się z takimi defektami skórnymi, jak: rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, rozstępy czy przebarwienia. Laseroterapia przynosi również nieocenione efekty w odmładzaniu ciała (np. twarzy, szyi, dekoltu, dłoni). Zapewnia ona skórze znaczne ujędrnienie oraz eliminację obecnych na jej powierzchni zmarszczek i bruzd.