Wypełniacze – kwas hialuronowy

Zabiegi z użyciem wypełniaczy umożliwiają bezinwazyjne wygładzenie zmarszczek oraz modelowanie kształtu twarzy. Najchętniej wykorzystywanym w medycynie estetycznej wypełniaczem jest kwas hialuronowy – substancja niezwykle bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Pozwoli ona wypełnić nieestetyczne bruzdy czy zagłębienia na twarzy, jak również wyeksponować jej wybrane elementy, np. usta czy policzki.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie cząsteczek wody w ludzkiej skórze, dzięki czemu zapewnia jej właściwe nawilżenie i sprężystość. Niestety, wraz z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Ubytek ten odzwierciedla się w wyglądzie naszej skóry, która staje się przesuszona i wiotka. Zmianie ulegają również rysy twarzy, a głębokie bruzdy nadają jej groźnego i zmęczonego wyglądu. Dzięki zastrzykom z kwasu hialuronowego, możemy cofnąć oznaki starzenia się skóry oraz przywrócić twarzy młody wygląd.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego ma postać krystalicznego żelu. Procedura jego iniekcji jest niezwykle prosta. Wybrany obszar twarzy zostaje znieczulony przy pomocy specjalnego kremu. Następnie lekarz wstrzykuje preparat wypełniający przy pomocy cienkiej igły. Zabieg trwa ok. 30 minut. Bezpośrednio po jego zakończeniu, pacjenci mogą udać się do domu.

Efekty zastrzyków z kwasu hialuronowego

Wypełniacze zapewniają natychmiastowe odmłodzenie twarzy i poprawę jej rysów. Oto niektóre z efektów, jakie uzyskujemy poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego:

  • Redukcja bruzd i zmarszczek w obrębie twarzy (kurze łapki, bruzda nosowo-wargowa, lwia bruzda, zmarszczki marionetki, zmarszczki wokół ust)
  • Zniwelowanie blizn, np. potrądzikowych, pourazowych
  • Powiększenie i modelowanie ust
  • Podniesienie opadających kącików warg
  • Zaakcentowanie owalu twarzy
  • Wypełnienie zapadniętych policzków i doliny łez
  • Skorygowanie asymetrii twarzy

Kwas hialuronowy należy do substancji ulegających naturalnej absorpcji, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem warto powtarzać. Efekty utrzymują się 10-12 miesięcy. Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy pacjentów, którzy pragną w bezinwazyjny sposób cofnąć upływ czasu, po to, by cieszyć się swoim naturalnym pięknem.