Usuwanie cellulitu

Cellulit, czyli nieestetyczne pofałdowania i grudki widoczne na skórze ud, pośladków czy brzucha, to powszechny problem wśród kobiet. Pomarańczowa skórka jest niezwykle oporna na likwidację, dlatego spotykamy ją także u pań szczupłych i wysportowanych. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej, takim jak karboksyterapia, mezoterapia igłowa czy lipoliza iniekcyjna, skuteczne usuwanie cellulitu przestało być nieosiągalnym marzeniem. W naszej klinice z powodzeniem zwalczamy nawet tak uporczywe mankamenty urody, jak pomarańczowa skórka.


Karboksyterapia w likwidacji cellulitu

Karboksyterapia uchodzi za jedną z najefektywniejszych metod usuwania cellulitu, włącznie z tym znajdującym się w zaawansowanym stadium rozwoju. Zabieg polega na iniekcji dwutlenku węgla, dzięki czemu zapoczątkowane zostają liczne procesy, których efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – pomarańczowej skórki:

  • Zwiększa się przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych.
  • Komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, a ich zawartość – wydaleniu z organizmu.
  • Następuje wzmożone namnażanie kolagenu, a skóra zyskuje na elastyczności.

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu poprawę metabolizmu i budowy tkanki tłuszczowej oraz dogłębną regenerację skóry. Polega on na ostrzykiwaniu obszarów dotkniętych cellulitem i dostarczeniu im leczniczych substancji, które aktywują naturalne procesy zachodzące w głębi skóry:

  • Fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.
  • Mikrokrążenie ulega poprawie.
  • Przyspiesza się metabolizm komórek tłuszczowych.

W efekcie serii zabiegów mezoterapii igłowej, skóra jest wygładzona i bardziej sprężysta, a cellulit – zniwelowany.


Lipoliza iniekcyjna a cellulit

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który przypomina mezoterapię igłową. Opiera się ona na śródskórnym podaniu substancji przyczyniającej się do likwidacji komórek tłuszczowych. Lipoliza świetnie sprawdzi się zatem nie tylko w modelowaniu sylwetki i redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu, ale także w leczeniu cellulitu. Dzieje się tak za sprawą poprawy mikrokrążenia oraz rozpuszczania i usuwania komórek tłuszczowych, jakie następuje na skutek wstrzyknięcia leczniczego preparatu. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, lipoliza iniekcyjna jest bezbolesna, a rezultaty serii przeprowadzonych zabiegów utrzymują się co najmniej rok.