Usuwanie rozstępów

Rozstępy to częsty problem dotykający kobiet po urodzeniu dziecka czy osób, które w krótkim czasie zwiększyły masę ciała. Pojawiają się zwykle na skórze pośladków, ud, brzucha czy piersi w wyniku jej rozciągnięcia i naruszenia struktury. Początkowo przyjmują postać pręgów o różowym lub fioletowym zabarwieniu, z czasem przekształcając się w biało-perłowe pasma, będące przyczyną wielu kompleksów.

Naszym pacjentom proponujemy skuteczne usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej, takich jak: laser CO2, karboksyterapia czy mezoterapia igłowa.


Usuwanie rozstępów laserem CO2

Laseroterapia to jedna z najefektywniejszych metod usuwania rozstępów. Laser frakcyjny CO2 wywołuje w skórze liczne, punktowe mikrouszkodzenia, pozostawiając otaczającą je skórę w stanie nienaruszonym. W odpowiedzi na powstałe uszkodzenia, organizm inicjuje procesy naprawcze skóry, polegające na tworzeniu nowego kolagenu. Wzmocnienie siateczki włókien kolagenowych sprzyja lepszemu napięciu skóry, dzięki czemu rozstępy ulegają zniwelowaniu.


Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzaniu kontrolowanych dawek czystego, nietoksycznego dwutlenku węgla pod ciśnieniem od 2,5 do 3,5 bar, za pomocą iniekcji śródskórnych lub podskórnych w różnych okolicach twarzy i ciała. Jego celem jest leczenie szeregu zmian, m. in. rozstępów.


Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry i dostarczaniu jej substancji aktywnych, stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta i nawodniona. Składniki odbudowujące ubytki w tkance skórnej pomogą zlikwidować rozstępy, nawet te znajdujące się w fazie zanikowej (białe).