Ultraformer – terapia odmładzająca dla Ciebie

Współcześnie wiele kobiet i mężczyzn zmaga się z problemem utraty jędrności i elastyczności na skórze twarzy lub ciała. Jest to defekt kosmetyczny, z którym trudno poradzić sobie samemu. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne terapie, m.in. Ultraformer. Dzięki temu zabiegowi można szybko i bezinwazyjnie poprawić swój wygląd.

Czym jest Ultraformer?

Ultraformer to nowoczesne i rewolucyjne urządzenie, wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), polegającą na podgrzewaniu tkanek (skóry, mięśni i tłuszczu) przy pomocy zogniskowanej fali ultradźwiękowej. W efekcie dochodzi do obkurczania się tkanek oraz mikrouszkodzeń na skórze, która dodatkowo zostaje pobudzona do wytwarzania nowego kolagenu. Taki zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej Aether w Olsztynie.

Na czym polega zabieg Ultraformer?

Zabieg Ultraformer przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, zmagających się z problemem utraty jędrności skóry. Urządzenie dostosowane zostało do przeróżnych wymagań klientów, dzięki czemu jest w stanie wykonać lifting na każdej części ciała.

W trakcie zabiegu lekarz kilkakrotnie przykłada końcówkę przetwornika do skóry, podgrzewa wówczas tkanki na różnych głębokościach. Specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Aether dodają, że głębokość ta uzależniona jest bezpośrednio od indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta, a także oczekiwanych rezultatów.

Warto dodać również, że zabieg ten nie jest bolesny, a także nie przynosi dużego dyskomfortu. W przypadku zastosowania urządzenia Ultraformer nie jest nawet potrzebne podanie znieczulenia.

Przebieg zabiegu Ultraformer

  • Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z lekarzem, który ocenia stan naszej skóry oraz informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach i skutkach ubocznych.
  • Po badaniu lekarskim pacjent podpisuje zgodę na zabieg.
  • Zakres zabiegu oraz głębokość, na jakiej będzie on przeprowadzany jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju korygowanego miejsca. Po przyłożeniu przetwornika do ciała ma miejsce wyzwolenie energii – pacjent może na początku odczuć lekkie ukłucie, a następnie delikatne ciepło. Pojedynczy zabieg trwa około 1-2 godzin.
  • Po zakończeniu zabiegu, na skórze może pojawić się delikatny rumień, który nie powinien utrzymywać się dłużej niż 30 min. Zabieg jest mało inwazyjny, dlatego pacjent może od razu powrócić do codziennej aktywności.
  • Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Efekty po zabiegu Ultraformer

Widoczna poprawa kondycji skóry następuje bezpośrednio po zabiegu. Pełny rezultat terapii Ultraformer będzie zauważalny po upływie 2-3 miesięcy od wykonania zabiegu. Ultraformer daje długotrwały i skuteczny efekt liftingu. Skóra staje się wyraźnie ujędrniona i odmłodzona. Specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Aether podkreślają, że poprawiony wygląd twarzy może utrzymać się nawet przez około 2 lata.

zdjęcie przed i po UF3 1   zdjęcie-przed-i-po-UF3-3-1

zdjęcie-przed-i-po-UF3-2zdjęcie-przed-i-po-UF3

Czy jeden zabieg wystarczy?

Poprawa elastyczności skóry zauważalna jest już po pierwszym zabiegu, istnieje jednak możliwość powtórzenia go po około 3 miesiącach. Wówczas rezultat będzie jeszcze lepszy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • opryszczka, stany zapalne lub zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu

Ewentualne skutki uboczne

  • miejsca poddane zabiegowi mogą być delikatnie obolałe i obrzęknięte
  • bardzo rzadko mogą pojawić się zasinienia, oparzenia i blizny zanikowe na skórze

Zabieg Ultraformer jest mało inwazyjną i niesamowicie korzystną metodą na szybką poprawę kondycji skóry. Już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej możesz mieć ujędrnione i wyraźnie odmłodzone ciało. Więcej informacji na temat terapii Ultraformer na stronie aether.pl.