Laser IPL + RF

Laser IPL + RF to innowacyjne urządzenie wykorzystujące Impulsowe Pulsujące Światło i Fale Radiowe. IPL wysyła rozproszoną wiązkę światła o różnej długości fal, dlatego w przeciwieństwie do innych laserów odznacza się on szerokim zakresem działania. Technologię IPL + RF najczęściej wykorzystuje się w zabiegach fotoodmładzania skóry, zamykania naczynek, redukcji przebarwień, a także trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Urządzenie IPL zaopatrzone jest w system chłodzący, co pozwala na komfortowe i bezpieczne dla skóry przeprowadzenie wybranego zabiegu kosmetycznego.


Zabiegi z wykorzysteniem laser IPL + RF

Urządzenie IPL znajduje swoje zastosowanie w licznych zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej.

Najważniejsze z nich to:

  • Depilacja laserowa – wiązka światła emitowana przez laser IPL dociera do mieszka włosowego, który pod jej wpływem ulega uszkodzeniu. W wyniku zabiegu włos wypada i nie ulega odrastaniu. Aby laseroterapia przyniosła spodziewane rezultaty, depilację należy powtórzyć w serii co najmniej 4 zabiegów.

 

  • Fotoodmładzanie – światło IPL pobudza komórki skóry (fibroblasty) do tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu jej struktura ulega widocznej poprawie. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, a obecne na jej powierzchni zmarszczki są widocznie zredukowane.

 

  • Zamykanie naczynek – energia świetlna IPL jest absorbowana przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Pod wpływem podgrzania dochodzi do koagulacji i zamknięcia ściany naczynia, które w dalszym etapie zostaje wchłonięte. Dzięki urządzeniu IPL możliwe jest usunięcie teleangiektazji, pajączków i rumienia.

 

  • Likwidacja przebarwień – światło emitowane przez urządzenie IPL zostaje pochłonięte przez melaninę, której nadmiar odpowiada za powstawanie przebarwień. Komórki zawierające barwnik ulegają podgrzaniu, przez co dochodzi do ich uszkodzenia. Seria 4-6 zabiegów IPL pozwala na wyraźne rozjaśnienie obecnych na skórze plam.

 

  • Leczenie trądziku – zabieg IPL sprzyja terapii trądziku, przyczyniając się do zniszczenia bakterii odpowiedzialnych za trądzikowy stan zapalny. Jego działanie można porównać do antybiotyków, przy czym urządzenie IPL nie powoduje efektów ubocznych, charakterystycznych dla kuracji farmakologicznej.