Peelingi chemiczne (lekarskie)

Peelingi chemiczne przeznaczone są do profesjonalnej pielęgnacji cery, zwłaszcza tej problematycznej, czyli doświadczającej suchości, łojotoku lub niedoskonałości (przebarwienia, trądzik). Stanowią one również ważny element profilaktyki przeciwzmarszczkowej skóry, zapewniając jej dogłębną regenerację i odżywienie.

Na czym polega działanie peelingów chemicznych?

Wybór odpowiedniego peelingu chemicznego uzależniony jest od specyfiki skóry i jej potrzeb. Peelingi lekarskie to mieszanina różnych, starannie dobranych składników, wśród których najczęściej wykorzystuje się kwas glikolowy, salicylowy, pirogronowy, migdałowy czy mlekowy. Podczas zabiegu specjalista aplikuje warstwę peelingu na skórę twarzy pacjenta, pozostawiając ją na kilka lub kilkanaście minut. Rezultatem peelingu chemicznego jest stopniowe złuszczanie się skóry. To naturalny i niezwykle pożądany proces, dzięki któremu twarz staje się zregenerowana, wygładzona i pełna blasku, a jej mankamenty, takie jak trądzik czy zmarszczki ulegają zniwelowaniu.

Wskazania do peelingu chemicznego

Peelingi chemiczne są rekomendowane osobom, które pragną cieszyć się zdrową, nieskazitelną cerą bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym zabiegom. Szczególne wskazania do przeprowadzenia serii peelingów lekarskich to:

  • Zmiany barwnikowe (piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia posłoneczne)
  • Zmarszczki i utrata jędrności skóry
  • Łojotok
  • Trądzik
  • Suchość skóry