Zabiegi na dłonie

Zadbane dłonie to nasza najlepsza wizytówka. Niestety ich cienka, uboga w kolagen i elastynę skóra jest szczególnie podatna na starzenie, dlatego dłonie potrafią zdradzić nasz wiek, zwłaszcza, gdy naznaczone są zmarszczkami lub przebarwieniami. Aby dłonie zachwycały młodym i nieskazitelnym wyglądem, warto podarować im zabiegi odmładzające, dzięki którym możliwe będzie zniwelowanie zmarszczek i niestetycznych plam. Naszym pacjentom szczególnie polecamy następujące zabiegi na dłonie: mezoterapię igłową, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy oraz laser frakcyjny CO2.


Mezoterapia igłowa dłoni

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w głąb skóry dłoni indywidualnie dobranego koktajlu odżywczego. W jego skład wchodzą aktywne substancje o działaniu odmładzającym lub rozjaśniającym przebarwienia, np. kwas hialuronowy, witamina C czy retinol. Ostrzykiwanie skóry sprzyja jej ujędrnieniu i wygładzeniu, które następuje na skutek pobudzenia produkcji kolagenu. Po zabiegu dłonie są nawilżone i zregenerowane. Poprawia się ich elastyczność i koloryt, a zmarszczki i przebarwienia ulegają zniwelowaniu.


Kwas hialuronowy na dłonie

Kwas hialuronowy to wypełniacz stosowany zwykle do redukcji zmarszczek i bruzd w obrębie twarzy i szyi. Jego odmładzającemu działaniu z powodzeniem mogą zostać poddane również dłonie, zwłaszcza te wymagające nawilżenia i ujędrnienia. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra dłoni staje się bardziej napięta i gładka, a widoczne na jej powierzchni zmarszczki są wypełnione. Dzięki preparatom na bazie kwasu hialuronowego możliwe jest również modelowanie dłoni, czyli nadanie im właściwego kształtu poprzez zniwelowanie nierówności i bruzd oraz zmniejszenie widoczności żyłek.


Kwas polimlekowy na dłonie

Kwas polimlekowy, wykorzystywany w zabiegu Sculptra, jest wstrzykiwany do skóry dłoni, dzięki czemu pozwala on cofnąć oznaki ich starzenia. Dzieje się tak za sprawą zapoczątkowanych procesów tworzenia nowego kolagenu, co prowadzi do stopniowego odmłodzenia dłoni i poprawy ich kondycji. Efekt zabiegu jest niezwykle naturalny oraz, co ważne, długotrwały. Więcej informacji o metodzie Sculptra znajdą Państwo tutaj.


Laser frakcyjny CO2 na dłonie

Laser CO2 słynie ze swoich wszechstronnych możliwości w dziedzinie odmładzania i liftingu skóry. Stosowany na obszarze dłoni, pozwoli przywrócić im właściwą elastyczność i gładkość oraz zlikwidować niedoskonałości, takie jak zmarszczki, przebarwienia czy blizny. Działanie lasera frakcyjnego opiera się na wywoływaniu w skórze kontrolowanych uszkodzeń, wokół których pozostawiona zostaje zdrowa tkanka. Zabieg zapoczątkowuje procesy odnowy skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego dłonie stają się wygładzone i jędrne, a szpecące plamki i blizny ulegają zanikowi.