Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nadmiernych centymetrów z problematycznych i trudnych do wyszczuplenia partii ciała: brzucha, boczków, pośladków, pleców czy kolan. Likwidacja zbędnej tkanki tłuszczowej odbywa się poprzez iniekcję substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna stanowi bezinwazyjny odpowiednik dla tradycyjnej liposukcji. Gwarantuje ona trwały i pożądany efekt pod postacią wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Jak przebiega lipoliza iniekcyjna?

Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje specjalny preparat w miejsce wymagające wysmuklenia. Jego ilość uzależniona jest od stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta. Wprowadzona pod skórę substancja przyczynia się do kontrolowanego stanu zapalnego w obrębie tkanki tłuszczowej, w wyniku którego komórki tłuszczowe pękają, a ich zawartość jest naturalnie usuwana z organizmu za pośrednictwem wątroby i nerek.

Seria 2-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-6 tygodniowych, pozwoli pozbyć się niechcianych fałdek oraz wysmuklić wybrane partie ciała. Najważniejsze wskazania do lipolizy iniekcyjnej to:

  • podwójny podbródek
  • tłuszcz w okolicy brzucha, ud, pośladków, kolan, bioder
  • fałdy na plecach (boczki) i karku (tzw. byczy kark)
  • ginekomastia