Leczenie blizn

Skutecznie leczenie blizn to trudne zadanie, jednak dzięki zastosowaniu najnowszych technik z dziedziny medycyny estetycznej możliwe jest widoczne zniwelowanie blizn potrądzikowych, pooparzeniowych czy pourazowych. Zabiegi takie jak laseroterapia oraz mikrodermabrazja przynoszą bardzo dobre rezultaty, pomagając pacjentom w pozbyciu się nieestetycznych blizn i związanych z nimi kompleksów.

Leczenie blizn laserem CO2

Do usuwania blizn, będących niechcianą pamiątką po przebytym trądziku, oparzeniu czy operacji, z powodzeniem wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Zabieg może być wykonany w dowolnym miejscu ciała, włącznie z twarzą. Polega on na emisji światła lasera, które ,,dziurkuje” skórę, tworząc w niej liczne mikrouszkodzenia, otoczone zdrową tkanką. Pozostawienie nieuszkodzonej tkanki gwarantuje regenerację skóry. Jej głębsze warstwy zostają pobudzone do produkcji nowego kolagenu, co sprzyja wygładzeniu blizn i zmniejszeniu ich widoczności. Działaniu lasera mogą zostać poddane zarówno blizny zanikowe, jak i przerosłe. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, laseroterapię należy powtórzyć w serii 2-4 zabiegów.


Mikrodermabrazja w leczeniu blizn

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Kontrolowane ścieranie wierzchniej warstwy skóry na określoną głębokość pozwala zlikwidować typowe jej mankamenty, w tym również blizny potrądzikowe. Rezultatem likwidacji warstwy rogowej naskórka jest wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny oraz odnowa skóry. W wyniku tych przemian, blizny stają się wygładzone i spłycone, a przez to mniej widoczne. Seria zabiegów mikrodermabrazji wpływa również korzystnie na kondycję i wygląd skóry: poprawia się jej struktura i koloryt, a niedoskonałości (zmarszczki, łojotok, rozszerzone pory) zostają zniwelowane.